Kapacita MŠ pre školský rok 2023/2024 je NAPLNENÁ !

Prijímanie detí pre školský rok 2024/2025

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava - Petržalka sa uskutoční v termíne od 2. mája do 7. mája 2024.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na školský rok 2024/2025 do materskej školy zákonní zástupcovia doručia:

• osobne:

2.5.2024 v čase od 08:00 hod.- 11:30 hod.

3.5.2024 v čase od 12:00 hod. - 16:00 hod.

6.5.2024 v čase od 11:00 hod. - 16:00 hod.

7.5.2024 v čase od 11:00 hod. - 16:00 hod.

• poštou: na adresu Materská škola Holíčska 50, 851 05 Bratislava

Súčasťou žiadosti je potvrdenie od lekára s údajom o povinnom očkovaní.

Žiadosť je potrebné mať podpísanú oboma zákonnými zástupcami. V prípade, ak je odôvodnená prekážka k podpisu oboch zákonných zástzpcov, je potrebné priniesť vyhlásenie k podaniu žiadosti na predprimárne vzdelávanie  jedným zákonným zástupcom.

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do materskej školy sa po prijatí všetkých detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, prednostne budú prijímať deti, ktoré budú spĺňať tieto podmienky.

Prihlášku nájdete tu: Ziadost-o-prijatie-dietata-na-predprimarne-vzdelavanie_2024.docx

Spádové materské školy nájdete tu: VZN_c_3_2023_spadova_MS.pdf

Podrobnosti o účeloch spracúvania osobných údajov: vyhlasenie-spracovanie-OU-prijimanie-deti_MS-2024.docx

V prípade, že podpis druhého zákonného zástupcu je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou, je potrebné priložiť vyhlásenie: pisomne_vyhlasenie_podpis_rodica.docx

V prípade, že sa zákonní zástupcovia dohodnú, že všetky písomnosti vrátane rozhodnutí bude preberať a podpisovať jeden zákonný zástupca, je potrebné priložiť vyhlásenie: pisomne_vyhlasenie_o_splnomocneni_rodica.docx

! NEZABUDNITE vyplniť prihlášku aj ELEKTRONICKY !

Elektronickú prihlášku vyplníte cez tento link https://msholicska50.edupage.org/register/

Ostatné podmienky prijímania na predprimárne vzdelávanie do materskej školy

Podľa § 59 ods. 2 školského zákona určuje riaditeľka Materskej školy, Holíčska 50, Bratislava, po dohode so zriaďovateľom ostatné podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy.

V prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do Materskej školy, Holíčska 50, Bratislava sa po prijatí všetkých detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a detí, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie budú prednostne prijímať deti, ktoré budú spĺňať tieto podmienky:

a) súrodenci detí, ktorí budú plniť predprimárne vzdelávanie v Materskej škole, Holíčska 50, Bratislava aj v školskom roku 2024/2025 a zároveň dovŕšili 3 roky,a zároveň dovŕšili 3 roky do 31. 08. 2024.

b)deti  s trvalým pobytom v  mestskej časti Bratislava-Petržalka:

- deti, ktoré dovŕšia vek 4 rokov, od 01. 09. 2024 do 31. 12. 2024,

- deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky do 31. 08. 2024,

c) ostatné deti v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:

- deti, ktoré dovŕšia vek 4 rokov, od 01. 09. 2024 do 31. 12. 2024

- deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky do 31. 08. 2024.

Upozornenie: Podľa § 59b ods. 2 školského zákonaak ide o dieťa, ktoré má  právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie (dieťa ktoré dovŕši 4 roky veku do 31. 08. 2024, vrátane), zákonný zástupca podáva žiadosť o prijatie dieťaťa len do spádovej materskej školy podľa miesta trvalého pobytu dieťaťa. Žiadosť o prijatie v spádovej materskej škole sa považuje za žiadosť o prijatie do každej materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Ak spádová materská škola nebude mať kapacitné možnosti na prijatie dieťaťa, riaditeľka spádovej materskej školy vydá rozhodnutie o neprijatí a oznámi neprijatie takéhoto dieťaťa zriaďovateľovi materskej školy. Následne zriaďovateľ vykoná všetky potrebné úkony, aby dieťa na predprimárne vzdelávanie prijal riaditeľ akejkoľvek materskej školy, ktorej je zriaďovateľom.